Miód manuka

1
445

Miód Manuka to miód jednokwiatowy, produkowany przez pszczoły żywiące się nektarem z kwiatów krzewów o nazwie Manuka. Rośliny te pochodzą z rodziny mirtowatych i rosną w Nowej Zelandii.

Właściwości miodu Manuka

Miód Manuka jest znany na całym świecie. Na jego cenę wpływ mają wyjątkowe właściwości oraz ograniczona ilościowo produkcja. Kwiaty manuki kwitną tylko 6 tygodni w ciągu roku, a pszczoły wymagają specjalnych, drogich uli. Jego antybakteryjne właściwości zapewnia zawarty w miodzie składnik – methylglyoxal, naturalny antybiotyk. Ta aktywna substancja działa niekiedy silniej niż nowoczesne antybiotyki i niszczy między innymi bakterie E. coli, Helicobacter pylori, paciorkowce czy gronkowca złocistego. Jego działanie przeciwbakteryjne zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Miód Manuka wykazuje także działanie probiotyczne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Stężenie MGO w miodzie Manuka

Aby skorzystać z niezwykłych właściwości prozdrowotnych miodu Manuka, należy zakupić miód z wysokim stężeniem methylglyoxalu (MGO) i odpowiednio go zastosować. Im wyższe stężenie MGO, tym silniejsze działanie produktu. Minimalna prozdrowotna zawartość substancji antybakteryjnej to 100mg na kilogram miodu (MGO 100+). Miody oznaczone MGO 30+ mają najniższą zawartość methylglyoxalu, tylko 30mg/kg, i prawie nie mają właściwości leczniczych. Zawartość MGO przekłada się niestety również na cenę miodu. Za najwyższe stężenie, czyli MGO 550+ zapłacimy nawet ponad 360zł za 250 gramów.

Miód manuka – Ranking TOP 10

Ranking najpopularniejszych miodów manuka o steżeniu MGO od 100+, 400+ przez 550+ aż do 600+ i 700+:

Zastosowanie miodu manuka i jego właściwości

Miód manuka najlepiej kupować z zaufanych źródeł
Miód manuka najlepiej kupować z zaufanych źródeł
Miód manuka wspiera organizm w chorobach układu pokarmowego wywołanych takimi czynnikami jak wrzody czy refluks żołądkowy. Wpływa korzystnie na równowagę flory bakteryjnej jelit i może pomóc w leczeniu zespołu jelita drażliwego. W przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego należy go spożywać trzy razy dziennie po jednej łyżeczce. Podczas grypy i przeziębień łagodzi kaszel czy ostry ból gardła. (zażywamy dwie łyżeczki rano i wieczorem). Spożywanie miodu manuka to dobry sposób na poprawę odporności i samopoczucia. Aby zapobiegać infekcjom, należy przyjmować po jednej łyżeczce miodu rano i wieczorem. Pomaga leczyć różne dolegliwości dermatologiczne: trądzik, alergię czy egzemy. Nakładamy go cienką warstwą na zmiany i pozostawiamy skórę odkryta. Można nim leczyć także trudno gojące się rany, odleżyny i stopy cukrzycowe. Jednak w tym przypadku zalecany jest nadzór lekarza. Miód ten coraz częściej używany jest w profilaktyce nowotworowej i jako środek wspomagający w początkowej fazie nowotworu. Wykorzystywany jest także w kosmetyce, jako dodatek do produktów pielęgnacyjnych oraz jako swoista maseczka do twarzy.

Zobacz, gdzie możesz kupić miód manuka z odpowiednim stężeniem MGO:

Miód Manuka 100+ MGO 250G / 500G / 1000G Aktualna cena
Miód Manuka 250+ MGO 250G / 500G / 1000G Aktualna cena
Miód Manuka 400+ MGO 250G / 500G / 1000G Aktualna cena
Miód Manuka 550+ MGO 250G / 500G / 1000G Aktualna cena

Jak stosować miód Manuka?

Miód ten należy spożywać bez popijania i rozcieńczania płynami. Najlepszy efekt uzyskamy zjadając go rano, na pusty żołądek, na około 20-30 minut przed posiłkiem. Miód Manuka jest bezpiecznym produktem, więc można go spożywać bez obaw, ale w rozsądnych ilościach. Nie należy podawać miodu dzieciom do ukończenia pierwszego roku życia ani osobom uczulonym na produkty pszczele. Trzeba też pamiętać, że produkt ten sam w sobie nie jest lekarstwem. Opinie lekarzy są co do tego zgodne: miód Manuka może działać wspomagająco w leczeniu różnych chorób i dolegliwości, jednak nie zastępuje samego leczenia.

Manuka Health Miód MGO100+ 1kg
Manuka Health Miód MGO250+ 250G

Miód Manuka w sklepach

Porównaj aktualne ceny

Jaki miód manuka wybrać i kupić?

Odpowiednie zastosowanie miodu manuka pozwala na wykorzystanie jego niezwykłych właściwości
Odpowiednie zastosowanie miodu manuka pozwala na wykorzystanie jego niezwykłych właściwości
Podczas zakupów zwróćmy uwagę na to, czy na pewno nasz miód jest oryginalny i wyprodukowany w Nowej Zelandii. Dopiero wówczas możemy mieć pewność co do jego właściwości leczniczych. Jego sukces na całym świecie spowodował, iż obecnie uprawia się krzewy manuka także na przykład w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W Polsce popularni producenci miodu Manuka to Vivio, Hoyer czy Manuka Health.

Sprawdź porównanie cen produktów z miodem Manuka:

Pasta do zębów z miodem manuka i propolisem Aktualna cena
Opatrunki z miodem manuka Aktualna cena

Gdzie kupić miód manuka i jaka jest jego cena?

Szukamy tego produktu w zaufanych punktach sprzedaży, na przykład w sklepach ze zdrową żywnością. Miód ten nie jest tani, dlatego warto porównać ceny wybranych przez siebie produktów, klikając w poniższy baner:

Manuka Health Miód MGO100+ 1kg
Manuka Health Miód MGO400+ 500G

Miód Manuka z Nowej Zelandii

Porównaj aktualne ceny

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here