Pasta do zębów bez fluoru

0
96

Codzienna higiena jamy ustnej to jeden z najważniejszych nawyków, jakie warto wdrażać dziecku już od najmłodszych lat. Wcześnie rozpoczęty proces dbania o ząbki to gwarancja zdrowego uśmiechu w przyszłości, zmniejszenie ryzyka próchnicy i problemów z przyzębiem.

Przyuczając malucha do zabiegów higienicznych tego typu należy pamiętać o właściwym doborze szczoteczki i pasty do zębów. O ile ta pierwsza kwestia nie nastręcza trudności – w sklepach bez problemu kupimy specjalną, miękką i odpowiednio niewielką szczotkę, o tyle z pastą sprawa nie jest już taka prosta. Jest mnóstwo past do zębów przeznaczonych specjalnie dla małych dzieci – kolorowych, smakowych, z błyszczącymi drobinkami i innymi atrakcjami mającymi zachęcić dziecko do mycia zębów – jednak większość z nich zawiera kontrowersyjny fluor – pierwiastek w dużej mierze toksyczny, a niesłusznie uznawany za podstawę walki z próchnicą.

Faktyczne działanie fluoru

Przeciwpróchnicze działanie fluoru to głęboko zakorzeniony mit, na szczęście traktowany coraz sceptyczniej. Pamiętać powinni o tym zwłaszcza rodzice małych dzieci, które często podczas mycia zębów połykają pastę. Dostarczany do organizmu fluor w ilości przekraczającej niewielką wymaganą dawkę tego mikroelementu (dla dzieci wynosi ona od 1 do 2 mg i zapewnia ją zwykle codzienne menu, m.in. mąka pszenna, kapusta, sałata, szpinak, marchew, fasola, ziemniaki, herbata) działa toksycznie na układ oddechowy, przyczynia się do niedoborów wapnia i magnezu, prowadzi do groźnej fluorozy. Aby uniknąć tego typu zagrożeń, optymalnym rozwiązaniem jest pasta do zębów bez fluoru, bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Dobrym przykładem takiego uniwersalnego środka jest pasta do zębów na bazie miodu Manuka i propolisu. To naturalny, nie zawierający konserwantów i fluorku produkt, który skutecznie dba o higienę jamy ustnej dzięki zawartości nowozelandzkiego propolisu BIO30, wyjątkowo wysokiej zawartości flawonoidów o właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych, a przede wszystkim opierając się na unikalnych, silnie antybakteryjnych właściwościach miodu Manuka i olejku Manuka. Skomponowana na bazie tych ekologicznie czystych składników pasta zapobiega powstawaniu próchnicy, działa łagodząco i ściągająco, pomaga leczyć stany zapalne i owrzodzenia. Co ważne, pasta Manuka Health ma przyjemny, łagodny smak, uprzyjemniający dziecku codzienne zabiegi higieniczne.

Uzupełnieniem dla pasty do zębów bez fluoru dla dzieci są akcesoria do higieny jamy ustnej małych dzieci od firmy Chicco. Na ich stronie http://www.chicco.pl/higiena-jamy-ustnej znajdziecie masę akcesoriów takich jak szczoteczki do zębów i dziąseł, pasty oraz gryzaki, które pomogą maluszkom w czasie ząbkowania.

Zapraszamy także do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here