Woda Borjomi

0
262

Woda mineralna Borjomi należy do jednych z bardziej ekskluzywnych wód świata. Jest porównywana do wody Vichy Granade Grille. Pochodzi z gór Kaukazu, gdzie wybija się gorącym strumieniem przez warstwy gleby w dolinie Borjomi, położonej w parku narodowym – Borjomi Kharagauli. Wydobywana jest bezpośrednio z gorących, szczelnie geologicznie izolowanych źródeł.

Woda Borjomi jest wodorowęglanowo – sodową wodą o zmineralizowaniu sięgającym 5,9 grama na litr. Jej smak jest unikatowy, co wynika z niezmienionego od lat składu chemicznego. Aby zachować tę wyjątkową kompozycję mineralną, w 2006 roku został ustalony plan wydobycia w latach 2006 – 2031. Wynosi on 561 tysięcy litrów dziennie, czyli około miliona butelek.

Aktualnie wykorzystuje się 9 odwiertów z 22, pozostałe służą do kontroli złoża. Ich głębokość to około 1500 metrów, stamtąd dwutlenek węgla wypycha wodę mineralną na powierzchnię. Borjomi jest dalej transportowana rurociągiem, około 25 kilometrowym, do rozlewni. Tam w zbiornikach stygnie i po nasyceniu dwutlenkiem węgla jest napełniana do butelek. Istnieją dwa rodzaje opakowań: szklane i plastikowe, w kolorze zwanym gruzińską zielenią. Nad jakością rozlewanej wody czuwa system ISO 22000 oraz wysyłane do analizy próbki, które trafiają do trzech niezależnych instytutów w innych krajach.

Właściwości i zastosowanie wody Borjomi

Przeprowadzone badania składu wody Borjomi wykazały jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Ma ona korzystny wpływ na metabolizm węglowodanów i lipidów, pomaga także w regulacji pH. Regularne jej spożywanie podnosi odporność i zapobiega chorobom układu pokarmowego. Pomaga w przypadku wrzodów żołądka, dwunastnicy i zapalenia woreczka żółciowego. Mogą ją stosować ludzie zarówno przy rozwolnieniach jak i zaparciach, a nawet zatruciach pokarmowych. Ma zastosowanie w przewlekłych chorobach wątroby, jelita grubego i cienkiego czy zapaleniu błony śluzowej żołądka. Jej działanie wspomaga oczyszczanie organizmu i także poprawia pracę jelit. Lekarze polecają wodę Borjomi przy leczeniu cukrzycy i chorób tkanki łącznej oraz stawów. Wykazuje dobroczynne działanie przy zapaleniu dróg moczowych oraz kamicy nerkowej. Można ją stosować w przypadku chorób układu oddechowego.

Woda mineralna Borjomi jest idealna dla osób pracujących fizycznie, szczególnie w strefie gorącego klimatu. Osoby będące na diecie mogą ją stosować, aby uzupełnić składniki mineralne. Pozwala ona złagodzić skutki jedzenia ciężkostrawnych pokarmów i przedawkowania napojów alkoholowych.

Jej wysoka mineralizacja klasyfikuje ją do wód leczniczych, lecz nie przeszkadza to w stosowaniu jej co dnia. Kupimy ją w dobrych delikatesach oraz w sklepach online.Cena wody Borjomi to około 5-6 złotych za litr wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here